Nevyzvedl/a jsem si zásilku zaslanou na dobírku

Pokud se nám vrátí balíček se zbožím jako nevyzvednutý/odmítnutý, zákazníka o této situaci informujeme e-mailem a současně mu zasíláme platební podmínky pro úhradu zboží předem na účet pro opětovné zaslání, kde je současně zahrnuto 80,- Kč jako nové poštovné. Opakovaně na dobírku již zboží nezasíláme.  

V případě, že zákazník nemá již o zboží zájem, má možnost požádat o stornování objednávky po odeslání. V tom případě bude zákazníkovi účtováno poštovné a storno poplatek ve výši 90,- Kč za každou odeslanou položku (viz bod 3 smluvních podmínek).

Na úhradu má zákazník lhůtu 7 pracovních dnů od odeslání platebních údajů. V případě neuhrazení do této lhůty zasíláme ještě jednu výzvu, aby mohla být objednávka řádně vyřízena. Jestliže není ani po této výzvě zboží uhrazeno, nebo nejsou uhrazeny náklady pro storno objednávky po odeslání, objednávka se tímto ruší, zboží je zpět uvolněno do prodeje a zákazníkova je vystavena faktura na smluvní pokutu pro porušení obchodních podmínek se splatností 14 dnů. V případě neuhrazení této faktury předáváme pohledávku smluvní společnosti, čímž se dlužná částka ještě dále navýší, případně ji dále řešíme právní cestou.

Vzhledem k nesčetnému počtu informací (informace o odeslání, informace s číslem zásilky, výzvy k vyzvednutí na e-mail a sms) týkající se odeslané zásilky nejsou bohužel výmluvy o neinformovanosti o zásilce ze strany zákazníka akceptovány. 

 

Právní ponaučení:

Podle Občanského zákoníku odesláním objednávky (návrh smlouvy) a odesláním potvrzení objednávky z naší strany zákazník uzavřel s naší společností kupní smlouvu. Podle téhož zákona vzniká kupujícímu povinnost předmět koupě převzít a zaplatit za něj prodávajícímu dohodnutou cenu. Nepřevzetím zásilky nevyužil kupující své spotřebitelské právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů bez udání důvodu. Tato zákonem daná lhůta se začíná počítat teprve ode dne převzetí zboží.

Viz také článek Hitparáda nejčastějších omylů spotřebitelů 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info