Zpět

Jak odstranit skvrny na oblečení

Přidáno: 19. 8. 2015 20:06:29 Počet shlédnutí: 1852

19 Srpen 2015

Mít nové oblečení je sice pěkné, ale znáte to - přijde třeba večeře, chvilka nepozornosti a hned máte třeba skvrnu od červeného vína na nových šatech. Ale nic není ztracené, vše se dá vyřešit. Máme pro vás tipy na to, jak se jednoduše zbavit nechtěných skvrn na oblečení.

Nemusíte používat drahé čistící prostředky. V reklamě sice vše vypadá jednoduše, ale občas ten výsledek nebo i cena za to opravdu nestojí. Stačí použít to, co běžně najdete v každé domácnosti a máte to tedy ihned po ruce - sůl, mléko, ocet, líh, brambory......

Co na skvrny od vína?

Pokud jste milovníky červeného vína, určitě se vám bude hodit první pomoc při nechtěném ušpinění oblečení nebo třeba pohovky. Co nejdříve posypte potřísněné místo solí. Sůl do sebe nasaje vlhkost a částečně i barvu. Další možností je polít skvrnu minerální vodou, nechte ji chvíli působit a poté zbytek odsajte třeba papírovou utěrkou. Poté můžete oblečení vyprat. Namísto minerální vody můžete ještě zkusit oblečení ručně vyprat v kyselém mléce, před vypráním v pračce jej však nechte dobře proschnout.
Pokud vám již skvrna od červeného vína na oblečení uschla, můžete zkusit použít čpavkovou vodu, kterou nalijete na zaschlou skvrnu a poté opět můžete oblečení klasicky vyprat.

Jak na zašpinění od trávy?

Na skvrny od trávy je nejlépe použít čistý líh nebo kyselinu octovou. Tohle používejte však pouze u bílého oblečení, u barevného vám kromě skvrny zmizí i původní barva. Na barvené oblečení je výborné obyčejné mléko - například přes noc namočte zašpiněný kousek oblečení do mléka a druhý den jej dejte do pračky a vyperte.

Jak oživit barvu na záclonách nebo ponožkách?

Každého to jednou čeká - velký jarní úklid, mytí oken a praní záclon. Pokud chcete oživit již zažloutlé záclony, přidejte do pračky k pracímu prášku i kypřící prášek. Záclony budou opět jako nové. Stejně tak funguje kypřící prášek na zašedlé ponožky. Ještě lepší je ponožky před praním namočit do teplé vody s práškem do pečiva.

Jak ochránit černou barvu?

Pokud chcete mít černé oblečení stále jako nové, přidejte do každého praní ca. 1-2 deci octu, který černou barvu ochrání. Ocet se dá také dobře využít při boji proti žlutým skvrnám od potu. Oblečení se skvrnami namočte na chvíli do horké vody s octem a poté jej v ruce přemáchněte. Nakonec samozřejmě opět dát oblečení vyprat do pračky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info