Zpět

Jaké vybrat stylové dámské legínové kalhoty?

Přidáno: 4. 9. 2016 22:42:04 Počet shlédnutí: 1815

04 Září 2016

Ačkoli původně legíny sloužily pouze jako spodní díl oblečení, dnes jsou vytvářeny z takových materiálů a v podobách, kdy je bez obav můžete obléknout i jako nejvýraznější kousek outfitu. Za velkou oblíbeností legín stojí v prvé řadě pohodlí, které poskytují. Dalším důvodem bude jejich široké variabilní využití při tvoření stylingu.

Jaké vybrat stylové dámské legínové kalhoty?

Úplně prvními, kdo legíny nosil, byli muži ve středověku. Tehdy se jim říkalo nohavice. Nosili je panovníci, urození i obyčejní rolníci... Dámy si „legíny" vyzkoušely až na konci 19. století, kdy je začaly nosit pro krinolíny. V 60. letech minulého století se k legínám ještě výrazněji přiblížily takzvané kaliopky. A opravdový boom začaly legíny zažívat v 80. letech minulého století. To už byly legíny, které známe i dnes. Nicméně do dnešní doby prošly dalšími změnami. Materiál používaný v současnosti je nejčastěji lycra, nylon a bavlna. Ale vyrábí se legíny i z vlny a hedvábí.

 

Dámské kalhoty DUO Dámské legínové kalhoty modré Legínové kalhoty bílé 

Značného posunu doznaly legíny i vzhledově. Kromě klasického hladkého vzhledu legín, můžete v obchodech najít tregíny, které nemají v pase gumu, ale knoflík a často i zip. A dalším typem jsou džegíny. Ty se velmi podobají džínám, ale jsou mnohem pohodlnější. Oba tyto typy legín se většinou nazývají legínové kalhoty. Stejně tak do tohoto označení patří legíny s pružným pasem.

V legínových kalhotách krásně vynikne zadeček a dlouhé nohy. Například dámské legínové kalhoty dvoubarevné působí i dalším zeštíhlujícím dojmem díky kontrastnímu provedení barev. Zadní díl nohavic je v matné šedé barvě, přední díl je v černém pololesku.

 

Dámské kalhoty červené Dámské legínové kalhoty béžové Legínové kalhoty II

Legíny nejsou určené ale jen pro štíhlé, vysoké ženy. V nabídce najdete střihy a provedení, které zalichoté každé ženě. Takovýmy jsou kupříkladu legínové kalhoty pro plnoštíhlé. Černá a šedá barva matariálu je kombinovaná s černou koženkou. V pase je guma, kalhoty jsou v rýzných velikostech. Materiál je příjemný a elastický. Detaily a design kalhot odvádí pozornost od drobných nedostatků postavy. Kalhoty jsou elegantní a vhodné pro jakoukoli příležitost.

A co vy, najdete si svůj oblíbený kousek třeba v naší nabídce? :)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info