Jak začít propagovat

Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak začít správně spravovat a propagovat affiliate program a získat tak zajímavý pasivní příjem.

Kdo se může do našeho partnerského programu zapojit?

V podstatě kdokoliv:). Může to být například někdo, kdo má webové stránky zaměřené na módu, kosmetiku, fitness, zdravý životní styl....., online magazín, pokud provozujete svůj vlastní blog, máte účet na sociálních sítích nebo rádi například přispíváte do diskuzí o módě, zkrátka všude, kde můžete takto oslovit naši cílovou skupinu, tj. ženy a dívky od 15 až třeba do 40 let. Nesmíte také zapomínat na pány, kteří se rádi inspirují, jaký dárek třeba koupit své drahé polovičce :).

Jak tedy začít propagovat?

1. Registrace

Na začátek je nutné se zaregistrovat, během chvilky vyplníte všechny potřebné údaje a počkáte poté na ruční schválení účtu. Registrace je samozřejmě bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

2. Přihlášení k účtu

Po registraci a ručním schválení vašeho účtu se můžete poté přihlásit do vaší administrace, kde najdte nejenom reklamní prvky, ale později i podrobné statistiky prokliků, konverzí (objednávky) a další důležité informace.

Ukázka administrace

3. Výběr reklamního formátu

V menu přes "Reklamní kampaně" vyberete aktuální kampaň a již můžete vybírat z aktuálních reklamních prvků. Vybírat můžete z textových odkazů nebo bannerů. Pokud si vyberete některý z reklamních odkazů, stačí pouze zkopírovat daný odkaz, který již automaticky obsahuje váš ID, díky kterému poté systém rozpozná, že zákazník přišel právě od vás a provize bude připsána právě vám.

   a) Textový odkaz - znáte také jako zpětný odkaz. Odkaz z administrace stačí zkopírovat a vložit do jakéhokoliv textu (např. tématického článku, do komentáře, na Facebook, webovou stránku, blog, emailu apod.)

   b) Banner - s bannerem je to podobné jako s textovým odkazem, stačí pouze zkopírovat url adresu vybraného banneru a vložit např. na svoje stránky, blog a pod. Nabízíme vám různé formáty bannerů, aby vám dobře zapadly do struktury webu. Ideální je banner umístit na viditelné místo na stránce (např. hlavička stránky, na strany), aby vám přinášel co nejlepší výsledky. Vhodné je také měnit banner podle sezónnosti.

  c) Registrace webu - náš systém podporuje i odkazování bez partnerského kódu. Pokud nechcete využívat k propagaci Váš affil ID v adresách provizních odkazů, je nutné vaše webové stránky zaregistrovat do našeho partnerského systému. Systém se poté podívá, odkud bylo odkazováno a dohledá, kdo má daný web registrovaný. Tuto metodu nelze použít v e-mailech, sociálních sítích či PPC reklamě. Registrujet pouze weby, u nichž jste vlastníkem domény. 

4. Přehledy a statistiky

Pokud máte za sebou první tři kroky, máte v podstatě již vše splněno. Stačí tedy již pouze přes zpětné odkazy a bannery přivést co nejvíce návštěvníků a získat tím co nejvíce konverzí. Pokud budete potřebovat s čímkoliv poradit, neváhejete se na nás obrátit na partner@style-moda.cz, rádi vám pomůžeme.

Statistiky prokliků a konverzí (objednávek) najdete v administraci v menu "Přehledy", případně "Statistiky". Uvidíte zde, jaká byla návštěvnost přes odkazy, kolik bylo za dané období konverzí, jakou máte částku za provize a které provize vám již byly schváleny k vyplacení. Nezapomeňte, že provize se počítá pouze z dokončené a zaplacené objednávky, každá provize musí být ručně schválena a vždy se čeká na zákonné lhůty, např. na 14 denní lhůtu na vrácení zboží bez udání důvodu.

5. Vyúčtování provizí - fakturace

Nejpříjemnější část provizního systému je poté vyúčtování provizí. Minimální částka pro výplatu provizí je 500,- Kč, provize se běžně vyplácejí jednou za měsíc. Fakturace probíhá tak, že vystavíte fakturu a nahrajete jí do administrace. Provize jsou vždy vypočítávány z ceny zboží bez DPH. Neplátce tedy vystavuje fakturu na částku uvedenou v administraci, plátce si k částce připočte DPH.
Provize vyplácíme také na "Dohodu o provedení práce", není tedy nutné vlastnit živnostenský list. Další možností výplaty provize je vybrat si za schválené provize zboží z našeho e-shopu.

Doporučujeme si k fakturaci zde přečíst podrobný návod od provozovatele administrace. 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info